Nyelvválasztás
  • Elérhető a kiberbiztonsági kompetenciaközösségi tagságra vonatkozó, SSNS-NCC-HU-KOMP-2026 kódszámú felhívás kitöltőprogramja. 2026-06-16
    Ezúton értesítjük a Tisztelt Érdeklődőket, hogy a kompetenciaközösségi tagsági jogviszony létesítése iránti kérelmeket 2026. június 16-án 9:00 órától lehet benyújtani az elektronikus kitöltőprogramon keresztül.A felhívással kapcsolatos kérdéseikkel és észrevételeikkel forduljanak bizalommal az NCC-HU ügyfélszolgálatához.
  • EPTK és palyazat.gov.hu felületet érintő karbantartás 2026-06-15
    2026. június 15-én 19.00 órától várhatóan 21.00 óráig karbantartási munkálatok miatt a Pályázati Portál (palyazat.gov.hu), valamint az SSO felület (https://sso.fair.gov.hu/eif) és szolgáltatásai, beleértve a Pályázati e-ügyintézés (EPTK) felületet és a Közbeszerzés rendszert is, nem lesznek elérhetőek. A karbantartás idejére pályázóink türelmét és megértését köszönjük!
  • Megjelent az ESZA+ adatszolgáltatás értelmezési segédlet a TOP PLUSZ ESZA+ felhívásaihoz 2026-06-15
    Tájékoztatjuk a Kedvezményezetteket, hogy az „ESZA+ adatszolgáltatás értelmezési segédlet a TOP PLUSZ ESZA+ felhívásaihoz” című dokumentum elérhető a https://www.palyazat.gov.hu/programok/szechenyi-terv-plusz/top-plusz linken, a „Kapcsolódó dokumentumok” „TOP Plusz specifikus dokumentumok” kategória alatt. A segédlet útmutatást nyújt az érintett felhívásokhoz kapcsolódó ESZA+ mikroadat-szolgáltatási elvárások értelmezéséhez és a mentesítési esetekhez.

Az Agrárminisztérium 2021 őszén – az agrár-környezetgazdálkodási intézkedéshez hasonlóan – új „Ökológiai gazdálkodásra történő áttérés, ökológiai gazdálkodás fenntartása” felhívás (ÖKO) meghirdetését tervezi, 2022. január 1-jével kezdődő, 3 éves kötelezettségvállalási időszakkal, megemelt támogatási mértékekkel és a földhasználati kérdések rugalmas kezelésével – jelentette ki Nagy István.

Az agrártárca vezetője kifejtette: a Közös Agrárpolitikában bekövetkezett átmeneti időszak áthidalása érdekében a tavaly egy évvel meghosszabbodott a 2015-ben megjelent ÖKO támogatás kötelezettségvállalási időszaka, így – bár a 2018-ban meghirdetett felhívás továbbra is folytatódik – az december 31-ével lezárul. Az Agrárminisztérium kiemelt célja, hogy minél több gazdálkodó tudjon részt venni a programban, növekedjen a támogatásba bevont területek aránya, ezért az ökológiai gazdálkodás irányába történő elmozdulást megemelt, versenyképes egységköltségekkel is ösztönözni kívánjuk – mondta a miniszter.

A tervek szerint a szaktárca 2021 őszén megemelt egységköltségekkel, 2022. január 1-jével kezdődő, 3 éves kötelezettségvállalási időszakot átölelő új ÖKO felhívást hirdet meg, amelynek keretében – a korábbi támogatásokhoz hasonlóan – az ökológiai gazdálkodásra való áttérést, valamint az ökológiai gazdálkodás folytatását támogatja. Az ismertetett tervekkel kapcsolatban Nagy István hangsúlyozta, hogy az elképzelések az uniós jogszabályoknak való megfelelés érdekében és a Vidékfejlesztési Program kapcsolódó módosítási folyamatában még változhatnak, de fontos a gazdálkodók tájékoztatása a felkészülés érdekében. A tervezési munka jelenleg is zajlik, a végleges részletszabályok közzététele és a pályázati felhívás megjelenése 2021 őszén várható. Minden további fontos információról tájékoztatást kapnak a mezőgazdasági termelők, érdemes követni a kapcsolódó híreket – hívta fel a figyelmet Nagy István.

(AM Sajtóiroda)

Vélemény, hozzászólás?