Nyelvválasztás
  • Módosult az „Ipari parkok, iparterületek fejlesztése” című (TOP-6.1.1-16 kódszámú) felhívás 2025-04-01
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi 2020 keretében megjelent "Ipari parkok, iparterületek fejlesztése" című (TOP-6.1.1-16 kódszámú) felhívás az alábbiak szerint módosult.A Felhívás 1.2. pontjában módosult a rendelkezésre álló keretösszeg a hatályos ÉFK keretösszegével összhangban.Zalaegerszeg területspecifikus mellékletében technikai átvezetés miatt változott a rendelkezésre álló keretösszeg.
  • EPTK és palyazat.gov.hu felületet érintő karbantartás 2025-04-01
    2025. április 01-én 19.00 órától várhatóan 21.00 óráig karbantartási munkálatok miatt a Pályázati Portál (palyazat.gov.hu), valamint az SSO felület (https://sso.fair.gov.hu/eif) és szolgáltatásai, beleértve a Pályázati e-ügyintézés (EPTK) felületet és a Közbeszerzés rendszert is, nem lesznek elérhetőek.A karbantartás idejére pályázóink türelmét és megértését köszönjük!
  • Módosult az „Aktív turizmus fejlesztése” című (TOP_Plusz-6.1.4-23 kódszámú) felhívás 2025-03-31
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „Aktív turizmus fejlesztése” című (TOP_Plusz-6.1.4-23 kódszámú) felhívás módosulása az alábbi pontokat érinti:Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye kiemelt területspecifikus mellékletének 1.3. pontjában a támogatási kérelem benyújtási határideje 2025. április 30. 23:59-re módosult.

A Vidékfejlesztési Program ökológiai pályázatainak elsődleges célja az öko gazdálkodású területek növelésének ösztönzése. Ennek érdekében az Agrárminisztérium tavasszal háromszorosára, 36 milliárd forintra emelte az erre vonatkozó pályázat második felhívásának keretösszegét – hangsúlyozta Kis Miklós, az Agrárminisztérium vidékfejlesztésért felelős államtitkára az Ozorán tartott Biogazdafórumon.
Az államtitkár emlékeztetett rá, hogy a Vidékfejlesztési Program keretében a biogazdálkodók részére külön pályázati források álltak rendelkezésre, melyeknek köszönhetően mára több mint 230 000 hektáron folytathatnak biogazdálkodást. A 2018-ban meghirdetett ökológiai gazdálkodásra történő áttérés és az ökológiai gazdálkodás fenntartása című felhívás esetében az agrártárca azért növelte a keretet háromszorosára, hogy minden jogosult kérelmet támogatni tudjon. Így ez év áprilisában mintegy 2400 pályázat részesült az összesen 36 milliárd forintnyi keretösszegből, – fogalmazott a szaktárca államtitkára.
A 2020 utáni Közös Agrárpolitikáról szólva Kis Miklós kiemelte, hogy magyar kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a vidékfejlesztésre fordítható források ne csökkenjenek a 2021-2027 közötti időszakban. A jelenlegi szint megtartása érdekében a kormány arra is kész, hogy a hazai költségvetésből az EU költségvetésébe többet fizessen. Mint mondta, a vidékfejlesztési programon belül továbbra is biztosítani kell a vissza nem térítendő támogatások túlsúlyát és jelenlegi támogatási intenzitások fenntartását.
Az államtitkár elmondta, hogy az ökológiai gazdálkodás támogatását a kormány a következő tervezési időszakban is kiemelt feladatának tekinti.
(AM Sajtóiroda)

Vélemény, hozzászólás?