Nyelvválasztás
  • Módosult az „Ipari parkok, iparterületek fejlesztése” című (TOP-6.1.1-16 kódszámú) felhívás 2025-04-01
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi 2020 keretében megjelent "Ipari parkok, iparterületek fejlesztése" című (TOP-6.1.1-16 kódszámú) felhívás az alábbiak szerint módosult.A Felhívás 1.2. pontjában módosult a rendelkezésre álló keretösszeg a hatályos ÉFK keretösszegével összhangban.Zalaegerszeg területspecifikus mellékletében technikai átvezetés miatt változott a rendelkezésre álló keretösszeg.
  • EPTK és palyazat.gov.hu felületet érintő karbantartás 2025-04-01
    2025. április 01-én 19.00 órától várhatóan 21.00 óráig karbantartási munkálatok miatt a Pályázati Portál (palyazat.gov.hu), valamint az SSO felület (https://sso.fair.gov.hu/eif) és szolgáltatásai, beleértve a Pályázati e-ügyintézés (EPTK) felületet és a Közbeszerzés rendszert is, nem lesznek elérhetőek.A karbantartás idejére pályázóink türelmét és megértését köszönjük!
  • Módosult az „Aktív turizmus fejlesztése” című (TOP_Plusz-6.1.4-23 kódszámú) felhívás 2025-03-31
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „Aktív turizmus fejlesztése” című (TOP_Plusz-6.1.4-23 kódszámú) felhívás módosulása az alábbi pontokat érinti:Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye kiemelt területspecifikus mellékletének 1.3. pontjában a támogatási kérelem benyújtási határideje 2025. április 30. 23:59-re módosult.

Az agrárium területén is folytatódik a korábbi évek költségvetési politikája, a kormány nem megszorításokkal, hanem fejlesztésekkel kíván válaszolni az elmúlt két év járványhelyzet okozta gazdasági kihívásaira – mondta a Világgazdaságnak Nagy István agrárminiszter.

A gazdasági napilap pénteki számában Nagy István hangsúlyozta, hogy mintegy ezermilliárd forint áll rendelkezésre az agrárium részére a jövő évi költségvetésben. A parlament előtt lévő költségvetési javaslat szerint 951 milliárd forintból gazdálkodhatnak, amely magában foglalja a 489 milliárd forintnyi közvetlen brüsszeli támogatásokat is. Az uniós vidékfejlesztési és halászati programokra 234 milliárd, a nemzeti földalap kiadásaira pedig 227,6 milliárd forint juthat.

A jövő évi büdzsében az agrárium számára elkülönített forrás csaknem negyvenmilliárd forinttal nagyobb az idei évinél. Nagy István szerint mindez igen jól mutatja, hogy a kormány célja az agrárium területén is a gazdaság újraindítása. Fontosnak nevezte, hogy az agrárium és a magyar gazdák a koronavírus-járvány idején is bebizonyították: a magyar gazdaság egyik motorjaként tudnak működni, számíthatnak rájuk az emberek. A tervezetben szereplő költségvetési források közül kiemelte a nemzeti agrárkárenyhítési alapot, amely az idei másfélszeresére emelkedett, jövőre 4,2 milliárd forinttal több, vagyis 12,8 milliárd forint lesz felhasználható erre a célra.

Ez kiemelten fontos – mutatott rá a szaktárca vezetője -, hiszen jelentősen csökkenti a gazdálkodók termelési kockázatát. Ezen túlmenően 3,6 milliárd forinttal több forrásból gazdálkodhatnak jövőre az agrár szakképző centrumok, valamint a nemzeti földalap kiadásaira is közel egymilliárd forinttal több kiadás lesz teljesíthető, mint 2021-ben. Jövőre emellett jelentősen, bő 31 milliárd forinttal több forrás áll majd rendelkezésre a vidékfejlesztési és halászati programok végrehajtására.

(MTI)

Vélemény, hozzászólás?