Nyelvválasztás
  • Módosult az „Ipari parkok, iparterületek fejlesztése” című (TOP-6.1.1-16 kódszámú) felhívás 2025-04-01
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi 2020 keretében megjelent "Ipari parkok, iparterületek fejlesztése" című (TOP-6.1.1-16 kódszámú) felhívás az alábbiak szerint módosult.A Felhívás 1.2. pontjában módosult a rendelkezésre álló keretösszeg a hatályos ÉFK keretösszegével összhangban.Zalaegerszeg területspecifikus mellékletében technikai átvezetés miatt változott a rendelkezésre álló keretösszeg.
  • EPTK és palyazat.gov.hu felületet érintő karbantartás 2025-04-01
    2025. április 01-én 19.00 órától várhatóan 21.00 óráig karbantartási munkálatok miatt a Pályázati Portál (palyazat.gov.hu), valamint az SSO felület (https://sso.fair.gov.hu/eif) és szolgáltatásai, beleértve a Pályázati e-ügyintézés (EPTK) felületet és a Közbeszerzés rendszert is, nem lesznek elérhetőek.A karbantartás idejére pályázóink türelmét és megértését köszönjük!
  • Módosult az „Aktív turizmus fejlesztése” című (TOP_Plusz-6.1.4-23 kódszámú) felhívás 2025-03-31
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „Aktív turizmus fejlesztése” című (TOP_Plusz-6.1.4-23 kódszámú) felhívás módosulása az alábbi pontokat érinti:Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye kiemelt területspecifikus mellékletének 1.3. pontjában a támogatási kérelem benyújtási határideje 2025. április 30. 23:59-re módosult.

A Tanyafejlesztési Program 2015. évi eredményeit, tapasztalatait szakmai műhelytalálkozón összegezték december 18-án a Herman Ottó Konferencia Központban, amelyen a jövőre vonatkozó irányokat is megfogalmazták.

Az idén érkezett a programba a legtöbb pályázat, több mint 1700, amelyekből 360-at bíráltak el pozitívan. A pályázatok értékelését közel ötven munkatárs végezte el határidőre – mondta el Mezőszentgyörgyi Dávid, a Herman Ottó Intézet főigazgatója.

A program idén az ötödik pályázati kiírást élte meg, amely iránt komoly érdeklődés mutatkozott mind a tanyán élő gazdálkodók, mind az önkormányzatok részéről. A Tanyafejlesztési Program jövőre 1,2 milliárd forintos kerettel folytatódik, a későbbiekben pedig tovább emelnék a támogatás mértékét – emelte ki Szakáli István Loránd. Az agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár hozzátette: egyre többen, közel háromszázezren élnek ma tanyán, a fejlesztési program életminőségük javítását szolgálja.

A következő évi Tanyafejlesztési Program a Vidékfejlesztési Program felhívásait figyelembe véve, azzal összhangban jelenik majd meg – mondta elSzabó Mátyás. A Földművelésügyi Minisztérium Agrárfejlesztési Főosztályának vezetője jelezte, hogy a következő évi felhívás jogszabályalkotása már januárban megkezdődik, az előző évhez képest korábban, kora tavasszal szeretnék meghirdetni, hogy a pályázóknak elegendő idő álljon rendelkezése a felkészüléshez.

A szakmai műhelytalálkozón többek között azt is vizsgálták, hogyan lehet tovább egyszerűsíteni a pályázatok benyújtását, csökkenteni az adminisztrációs terheket, segíteni a tanyán élő pályázókat.

 

Forrás: Herman Ottó Intézet

Vélemény, hozzászólás?