Nyelvválasztás
  • Módosult a „Helyi, térségi turizmusfejlesztés” című (TOP_Plusz-1.1.3-21 kódszámú) felhívás 2025-03-31
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „Helyi, térségi turizmusfejlesztés” című (TOP_Plusz-1.1.3-21 kódszámú) felhívás módosulása az alábbi pontokat érinti:Pest vármegye területspecifikus mellékletében a rendelkezésre álló teljes keret változatlanul hagyása mellett forrásátcsoportosítás történt egyes fejlesztési célterületek között.
  • Módosult a „Közúti elektromos jármű beszerzés támogatása vállalkozásoknak” című (RRF-10.10.1-24 kódszámú) felhívás 2025-03-31
    Ezúton értesítjük a Tisztelt Támogatást Igénylőket, hogy módosult a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent "Közúti elektromos jármű beszerzés támogatása vállalkozásoknak” című (RRF-10.10.1-24 kódszámú) felhívás. A módosítás kisebb pontosításokat tartalmaz, a módosítással többek között változik a támogatást igénylők alapítási dátumára vonatkozó jogosultsági szempont, valamint a támogatási kérelmek benyújtásának határideje december 1- re módosul.
  • Módosult a „Belterületi utak fejlesztése” című (TOP_Plusz-1.2.3-21 kódszámú) felhívás 2025-03-28
    Felhívjuk a Tisztelt Támogatást Igénylők figyelmét, hogy a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „Belterületi utak fejlesztése” című (TOP_Plusz-1.2.3-21 kódszámú) felhívás módosulása az alábbi pontokat érinti:Veszprém vármegye területspecifikus mellékletének alábbi pontjai módosultak:3.2. pontjában módosult a c) gazdaságilag eltérő fejlődési pályát leíró térségek esetében a projekt Európai Unióval elszámolható összköltsége.3.3. pontjában módosult a c) gazdaságilag eltérő fejlődési […]

A nemzetközi tapasztalatokat felhasználva olyan pályázatokra van szükség, amivel egyrészt lehetőségeket teremtenek a helyi szereplőknek, másrészt a kormányzati célkitűzések megvalósítása mellett az Európai Unió által meghatározott elvárások is teljesíthetők – mondta a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára a helyi akciócsoportok Leader-konferenciáján Kecskeméten.
Kis Miklós Zsolt kiemelte: a helyi közösségek most bebizonyíthatják, hogy közös gondolkodással olyan stratégiákat képesek alkotni, amelyek mentén teljesülhet a vidéki életminőség jelentős javulását célzó kormányzati szándék. Hozzátette: ehhez mindenképpen elengedhetetlen, hogy a helyi kisvállalkozások még versenyképesebbekké váljanak, valamint, hogy a helyi munkahelyek megőrzése mellett újakat is teremthessenek. A Leader-akciócsoportok révén lehívható források a vidéki térségekben élőknek biztos megélhetést nyújtva a helyben maradásra is ösztönözhetnek.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy az elmúlt időszakban a helyi akciócsoportok működését a megváltozott közös agrárpolitika mellett a jelentős átalakulást megélt vidékfejlesztési program és a finanszírozási háttér is nehezítette.

Viski József, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára elmondta, hogy több mint száz Leader-akciócsoport működik az országban, valamennyien helyi problémákra keresik a válaszokat, ugyanakkor különbözőségeiket jól mutatja, hogy a működési gondjaikat egymástól eltérő módon próbálták meg és tudták kezelni.

Közölte, hogy valamennyi akciócsoporttal megkötötték az együttműködési megállapodást vagy módosították a már meglévőt, és elkészültek a helyi fejlesztési stratégiák is. Jelenleg a 2017. január 1-je óta kifizető Magyar Államkincstárnál azoknak a felületeknek a kialakítása zajlik, ahol a helyi akciócsoportok beadhatják kifizetési kérelmeiket. A tervek szerint legkésőbb áprilisban az elbírálás folyamata is megkezdődhet.
(MTI)

Vélemény, hozzászólás?